Kam v okolí

Turistické ciele  

Náš penzión má vynikajúcu východiskovú pozíciu na turistiku. Či už ste vášniví turisti alebo len milujete prechádzky prírodou - každý si príde na svoje. Za pozretie určite stojí:
 
Kľačský vodopád  - (1,5 hod. od penziónu)
Nenáročná túra. Tento 30 metrov vysoký vodopád bol ako jeden z piatich na Slovensku vyhlásený v roku 1996 za národnú prírodnú pamiatku.
Dokumentuje vývoj reliéfu krajiny a erozívnu činnosť vody. Leží vo výške 990 m n. m.
 
(pre viac fotografií kliknite na obrázok)
 
 
Vrch Kľak  - (cca. 3 hodiny)
Vrchol Kľak ležiaci v nadmorskej výške 1351m ponúka turistom skvelý výhľad na okolité pohoria a možnosť obdivovať prekrásnu prírodu Malej Fatry. Z Vrícka na vrchol sa doba výstupu odhaduje na necelé tri hodiny. 
 
(pre viac fotografií kliknite na obrázok)
 
 
Zrúcanina hradu Zniev  ( 7 km od Vrícka)
Neďaleko obce Vrícko sa nachádza Kláštor pod Znievom, v ktorom bolo založené jedno z prvých troch slovenských gymnázií.Nad obcou sa nachádza baroková kaplnka na kalvárii a v pohorí nad obcou zrúcanina hradu Zniev, z ktorého je prekrásny výhľad na Turčiansku kotlinu.
 
 
Dutá skala - (1054 m n. m.)
leží nad obcou Vrícko. V jej masíve vznikla 50 m dlhá jaskyňa. Jaskyňa v Dutej skale bola prírodnou pamiatkou vyhlásená v roku 1995. Verejnosti je prístupná iba jej menšia časť, jej vstupná hala. Jaskyňa je chránená z geologického, geomorfologického, aj historického hľadiska. V jaskyni boli nájdené pozostatky kvartérnych zvierat. Toto malebné miesto ponúka výhľady na Kľak, Skalky, Jankovú.
 
 

Ľudová architektúra

Čičmany  -  (35 min od Vrícka)
Rázovitá obec Čičmany, ležiaca pri prameňoch riečky Rajčianky v Strážovských vrchoch, vzbudila záujem u širokej verejnosti už v roku 1895 na Národopisnej výstave českoslovanskej v Prahe. Od tohto obdobia sa začal v obci rozvíjať určitý druh turizmu a folklorizmu, čo vlastne trvá až dodnes. Komplex ľudovej architektúry, pozoruhodný svojou zachovalosťou a štýlovou jednotnosťou bol v roku 1979 vyhlásený za pamiatkovú rezerváciu. Považské múzeum vlastní v Čičmanoch dva objekty ľudovej architektúry, kde je návštevníkovi predstavené bývanie, zamestnanie, ľudový odev a ľudové umenie.
 
(pre viac fotografií kliknite na obrázok)
 
 
Múzeum Slovenskej dediny - Jahodnícke Háje, Martin (cca. 26 km)
Múzeum slovenskej dediny je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku. Expozícia podáva obraz tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života obyvateľov oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia. 
 

Aquaparky a kúpaliská - (20 km)

Región Turiec vám poskytuje niekoľko možností, ako sa schladiť počas horúcich teplých dni. Využiť môžete služby SPA&AQUAPARK Turčianske Teplice, kúpaliska VIESKA Turčianske Teplice a tiež kúpaliska SUNNY v Martine.
 
 

Lyžiarske strediská 

Valčianska dolina - lyžiarske stredisko Valčianska dolina, ležiace 12,5 km od Martina za obcou Valča, sa nachádza na úpätí Lúčanskej časti Malej Fatry. Pre návštevníkov je pripravené bezplatné parkovanie, 6 zjazdoviek, 5 vlekov a štvorsedačková lanovka. V stredisku sú situované aj reštauračné zariadenia.

Martinské hole - lyžiarske stredisko miestne nazývané Martinky patrí medzi najvyhľadávanejšie v celom okolí. Návštevníkom ponúka 12 kvalitne upravovaných zjazdoviek, 5 vlekov, šesťsedačkovú lanovku a unikátne množstvo prírodného snehu.

Jasenská dolinaJasenská dolina patrí medzi najznámejšie doliny Turca aj vďaka svojmu lyžiarskemu stredisku. Nachádza sa 12 km od Martina a ponúka 3 vleky a štvorsedačkovú lanovku. Trate sú určené rovnako pre menej pokročilých ako aj pre pokročilých lyžiarov. Stredisko ponúka tiež večerné lyžovanie.

SKIARENA Fačkovské sedlo - lyžiarske stredisko sa nachádza v Malej Fatre, v nadmorskej výške 806 - 1063 m n.m. Súčasťou strediska sú 4 lyžiarske vleky. Tri vleky (dĺžka 450, 350 a 350 m) sprístupňujú zjazdovky vhodné pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Jeden vlek sprístupňuje voľné terény a stredne ťažkú (červenú) zjazdovku s dĺžkou 1250 m a prevýšením 246 m.